niedziela, 2 sierpnia 2015

Jak zrobić ozdobne kule ze sznurka

Kule ze sznurka to prosta nie wymagająca dużych nakładów finansów dekoracja, którą możemy wykonać sami w domu. Kule można dekorować w różnorodny sposób. Mogą zostać wykonane ze sznurka jutowego lub kolorowych włóczek i muliny. Można je również pomalować lub udekorować brokatem - możliwości jest naprawdę wiele. W tym poście pokaże jak w prosty sposób je wykonać.


Do ich wykonania potrzebne są : nożyczki, klej, sznurek, balony, pędzelek. Użyłam kleju magic, ponieważ nigdy mnie nie zawiódł,po wyschnięciu robi się przeźroczysty i bardzo dobrze utwardza.


Balonik nadmuchujemy do oczekiwanej wielkości i mocno owijamy sznurkiem w taki sposób aby jego kształt przypominał zgrabną kulkę. 


Następnie przy pomocy pędzelka nakładamy na sznurek warstwę kleju, dokładnie go rozprowadzając.


Kule możesz robić również innym sposobem : w miseczce z klejem rozrobionym małą ilością wody zamocz rozwinięty sznurek i pozostaw na chwilę, aby klej dobrze wsiąknął. Po chwili możesz zacząć owijać balonik nasączonym klejem sznurkiem.


Po nałożeniu kleju najlepiej powiesić go gdzieś na sznureczku balonik do wyschnięcia. Pozostawiając go na kartce papieru jest możliwość że przykleiłby się i resztki gazety pozostałyby na baloniku. Po całkowitym wyschnięciu sznurka, balonik przebijamy, delikatnie odrywamy go od sznurka i wyciągamy przez szczelinkę.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz