piątek, 14 sierpnia 2015

Jeansowe szorty ombre z dżetami

Jeansowe szorty to zdecydowanie trend każdego letniego sezonu. Są zawsze na czasie, co więcej możemy wykonać je sami w domu, wystarczy tylko para niepotrzebnych jeansów i parę dodatków. Możliwości jest bardzo : koronka, dżety, ćwieki, naszywki. Ja w dzisiejszym poście zaproponuje szorty ombre z dżetami imitującymi ćwieki.Pierwszym krokiem było wykrojenie szortów z niepotrzebnych jeansów.


Kolejnym krokiem było delikatne rozjaśnienie jeansów w stylu ombre. Najlepszy do tego typu zabiegów jest płyn wybielający np. ACE. Aby efekt był delikatny, a rozjaśnienie przejściowe najlepiej zabieg ten przeprowadzić przy pomocy zraszacza do kwiatów lub innego przedmiot z dyfuzorem. Nalewamy płynu ACE do spryskiwacza i zaczynamy opryskiwać dolną krawędź szortów. Następnie rozcieńczamy płyn wybielający w zraszaczu dolewając trochę wody i znów spryskujemy kolejny niewielki fragment szortów. Zabieg powtarzamy kilka razy dolewając wody w zależności jak efekt chcemy uzyskać.


Tak wyglądają szorty już po zabiegu rozjaśnianiaTeraz dodatki....Zdecydowałam się na dżety imitujące ćwieki, ze wględu na fakt, iż ćwieki podczas prania zaczełyby rdzewieć i nie ładnie wyglądać.


Dżety przeklejałam szybkoschnącym klejem, należy to robić dość szybko i sprawnie. Najlepiej wcześniej zaplanować rozmieszczenie dżetów przed ich doklejeniem.
Na koniec wystraczyło tylko troszkę postrzępić brzegi spodenek i obciąć niepotrzebnie zwisające strzępy nitek. I gotowe!

1 komentarz: