piątek, 16 października 2015

Farbowanie butów zamszowych z Suede Dye Kaps

Farbowanie butów do doskonały sposób na ich renowację, ale także świetnie sprawdza się jeżeli chcemy zmienić ich kolor. Dziś pokażę moją pierwszą próbę farbowania butów zamszowych przy pomocy barwnika do butów Suede Dye. Przekonaj się jak szybko, łatwo i tanim kosztem zmieniłam wygląd swoich butów.


 Suede Dye Kaps to buteleczka o zawartości 50 ml barwnika do zamszu i nubuku. 
Cena tej buteleczki wacha się od ok. 10 zł w górę. 
Zamawiając u niektórych dostawców, farbę otrzymuje się z przeznaczonym do farbowania pędzelkiem.


Oto buty, które zostały poddane doświadczeniu. Tak wyglądał ich kolor jeszcze przed farbowaniem. 
Były koloru ciemnej czekolady, ja natomiast chciałam je zafarbować na czarno.Pierwszym etapem farbowania jest dokładne wyszczotkowanie butów specjalną szczoteczką do tego rodzaju obuwia, w celu pozbycia się wszelkich zanieczyszczeń. Taką szczoteczkę możemy kupić praktycznie w każdym dobrym sklepie obuwniczym, a jest idealna do pielęgnacji i konserwacji skóry obuwia. Oczywiście każda z jej stron przeznaczona jest do innego rodzaju skóry.


I zaczynamy farbowanie. Najlepiej już wcześniej przygotować sobie stanowisko do tego typu prac, ja zabezpieczyłam je gazetami. Potrzebne są także rękawiczki najlepiej lateksowe, gdyż barwnik farbuje dłonie prawie tak mocno jak atrament. Farby nie należy nakładać oszczędnie. Praktycznie jeden ruch pędzelkiem  = jedno zamoczenie w buteleczce. Buty bardzo szybko i dość mocno chłoną barwnik. Przy znacznej zmianie w koloryzacji butów polecam zakup 2 buteleczek po 50 ml - każda na jeden but.

A efekty są takie jak na poniższych zdjęciach. 
Kolejnym razem użyłabym jednak dwóch buteleczek, aby kolor był głęboki i idealnie pokryty.


5 komentarzy:

 1. Ciekawe, ciekawe, pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Nie pomyślałabym, że w domowych warunkach można zmienić kolor butów:)

  OdpowiedzUsuń
 2. a jak sie zachowują buty podczas użytkowania czy kolor nie farbuje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolor nie farbuje już po 24 h od nałożenia farby ;) Oczywiście w takich farbowanych butach i w ogóle w butach zamszowych nie powinno wychodzić się na deszczową pogodę gdyż wówczas buty szybko się zniszczą.

   Usuń
 3. jak ta farba sprawdziła się po dłuższym czasie? buty nie straciły zbyt szybko koloru? czarny to ciemny kolor, więc ewentualne blaknięcie może być szybko widać, jak było po farbie do zamszu tej marki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zauważyłam, aby kolor blaknął itp. :)

   Usuń