11 marca 2016

Jak uszyć wielkanocne zajączki

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych trwają i trwają... a pomysłów na wielkanocne dekoracje dużo i jeszcze więcej ;) Dzisiaj pomysł na materiałowe zajączki. Bardzo proste w wykonaniu, właściwie niepotrzebna Ci nawet maszyna do szycia, z łatwością możesz je uszyć nawet ręcznie. Dodatkowo zajączek nie musi być jedynie wielkanocną dekoracją, może posłużyć także jako dziecięca przytulanka :)


Aby uszyć materiałowe zajączki, wydrukuj szablon, wytnij i odrysuj na podwójnie złożonej tkaninie - prawą stroną do prawej.

P.S. Jeśli korzystasz z mojego tutorialu to bardzo mi miło :)
Jednak pamiętaj, aby wzór / schemat używać tylko do celów własnych (wykrój nie jest na sprzedaż, również nie korzystaj z niego w celu sprzedaży uszytych przez siebie prac).  Jeśli zechcesz się pochwalić swoją pracą uszytą na użytek własny publicznie, podaj proszę link do wykroju/szablonu, z którego u mnie korzystałaś/eś :)

 szablon zająca

 Obszyj materiał po wyrysowanej krawędzi, pozostawiając otwór na wywinięcie i wypchanie zajączka.

jak uszyć wielkanocne króliczki

Obszyty po krawędzi szablon wytnij zachowując 1 cm zapasu, zapasy ponacinaj w miejscach newralgicznych. Zajączka przewróć na stronę prawą, dokładnie przeprasuj i wypełnij kulką silikonową lub innym półproduktem. Pozostawiony otwór zaszyj ręcznie ściegiem drabinkowym.

jak uszyć zajączka z materiału

Doszyj oczka, zawieś wstążeczkę na szyi,a policzki maźnij lekko różem i gotowe ;)

dekoracja wielkanocna z materiału

3 komentarze:

  1. Super króliczki - serdecznie zapraszam na nasz blog - możesz tam zgłosić swój marcowy projekt DIY na nasze Linkowe Party - tu link:
    http://diytozts.blogspot.ie/2016/03/3-linkowe-party-wasze-projekty-diy.html

    Zapraszam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Śliczne te króliczki. :-) Takie małe słodziaki :-)

    OdpowiedzUsuń